Site logo

چند دقیقه بعد از غذا مسواک بزنیم؟

مسواک زدن هم راه و رسم خاص خودش را دارد. قطعا زمان آن مهم است. اگر جزو افرادی هستید که بلافاصله بعد از خوردن غذا مسواک می‌زنید و به دنبال ادامه کارهایتان می‌روید، حتما این مطلب را دنبال کنید.

به گزارش بهداشت نیوز دکتر نوشین کرمانی، جراح و دندانپزشک عنوان کرد: برخی از مردم اصلاً مسواک نمی‌زنند اما برخی دیگر در تمیز کردن دندان‌هایشان افراط می‌کنند و به خصوص بعد از خوردن یک وعده غذای سنگین به سرعت سراغ مسواک خود می‌روند.

وی در ادامه مطلب خود افزود: متخصصان هشدار دادند سریع مسواک زدن بعد از وعده‌های غذایی و افراط در انجام این کار نه تنها برای دندان‌ها سودی ندارد بلکه ممکن است باعث تشدید آسیب رساندن به آنها شود.

کرمانی تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد اگر در فاصله زمانی نیم ساعت بعد از خوردن غذا یا نوشیدن یک فنجان قهوه مسواک بزنید به طور حتم به دندان‌هایتان آسیب وارد می‌شود.

وی اظهار کرد: بعد از خوردن و نوشیدن اسید تولید شده در دهان، به داخل مینای دندان‌ها نفوذ پیدا می‌کند. بنابراین اگر ۲۰ دقیقه بعد از پایان غذا مسواک بزنید، اسید با قدرت بیشتری نفوذ پیدا کرده و سرعت خراب شدن آن را چند برابر می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین بهتر است تا نیم ساعت بعد از خوردن و نوشیدن غذاهای معمولی و تا یک ساعت بعد از خوردن غذاهای تند یا پر ادویه مسواک زدن را به تعویق بیندازید.

منبع: الو دکتر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه