Site logo

چندخوراکی برای خواب راحت و درمان بی خوابی!

خواب کافی و با کیفیت موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. و انسان را از ابتلا به بیماری‌های مزمن و مشکلات روحی و فیزیکی دور نگه می‌دارد. خواب کافی همچنین برای سلامت مغز و بهبود تمرکز و حل مسائل مختلف در طول روز بسیار مهم است.

به گزارش بهداشت نیوز بادام یکی از خوش طعم ترین و محبوب ترین و مغذی ترین آجیل‌های روغنی به شمار می‌رود. بادام سرشار از انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها و فیبر است. همچنین به دلیل سرشار بودن از اسیدهای چرب امگا ۳ ، برای سلامت قلب و دستگاه گوارش بسیار مفید است.

اما تحقیقات انجام شده این موضوع را اثبات می‌کنند که بادام برای خواب راحت و درمان کم خوابی نیز بسیار مفید است. دلیل این موضوع، وجود هورمون ملاتونین در بادام می‌باشد. ملاتونین سبب بهبود عملکرد ساعت بدن می‌شود. و به بدن شما یادآوری می‌کند که چه زمانی موقع خوابیدن است.

علاوه بر این، بادام سرشار از منیزیم است. مصرف منیزیم سبب بهبود کیفیت خواب و جلوگیری از بروز بی خوابی می‌شود.

نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد که مصرف گوشت بوقلمون سبب بهبود کیفیت خواب و کمک به تجربه یک خواب راحت می‌شود. گوشت بوقلمون بسیار خوش طعم و لذیذ است. و سرشار از انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌باشد. همچنین به دلیل سرشار بودن از پروتئین، یک گزینه مناسب برای ورزشکاران به شمار می‌رود.

گوشت بوقلمون حاوی اسید آمینه تریپتوفان است که باعث افزایش تولید ملاتونین در بدن می‌شود. ملاتونین برای خواب راحت مفید است. همچنین برخی مطالعات نشان می‌دهند که مصرف مقادیر متوسط پروتئین قبل از خواب، سبب بهبود کیفیت خواب می‌شود. به همین دلیل، بوقلمون یک خوراکی مناسب برای رفع کم خوابی و افزایش کیفیت خواب به شمار می‌رود.

دمنوش بابونه یک نوشیدنی گیاهی محبوب است. که خواص زیادی برای سلامتی بدن انسان دارد. نوشیدنی چای بابونه سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به سرطان‌های مختلف می‌شود. علاوه بر این مورد، دمنوش بابونه دارای برخی خواص مفید در درمان بی‌خوابی می‌باشد.

بابونه حاوی آپی ژنین می‌باشد. این ماده یک آنتی اکسیدان به شمار می‌رود. این آنتی اکسیدان در مغز به برخی گیرنده‌های خاص عصبی متصل می‌شود. و سبب افزایش احساس خواب آلودگی خواهد شد. به همین دلیل مصرف دمنوش بابونه یک گزینه مناسب برای خواب راحت به شمار می‌رود.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه