Site logo

چطور بفهمیم به عطر آلرژی داریم یا نه؟

اگر هنگام سوار شدن به آسانسور با شخصی که زیاد به خود عطر زده مواجه شدید و سردرد گرفتید، تنها نیستید و افراد بسیاری در این احساس با شما همراه هستند. اما آیا همه منابع عطر آشکار هستند یا منابع پنهانی نیز وجود دارد؟

به گزارش بهداشت نیوز کلیفورد دبلیو باست، مدیر پزشکی Allergy & Asthma Care نیویورک می‌گوید: اگرچه عطر آن شخصی که در آسانسور با وی مواجه شدید ممکن است عامل اصلی سردرد شما باشد، اما منابع پنهان زیادی در عطرها برای ایجاد واکنش آلرژیک وجود دارند. کلیفورد باست در گفت‌وگو با سایت «وب ام دی» به منابع پنهان آلرژی به عطرها و رایج‌ترین این منابع و علایم آلرژی به عطر می‌پردازد.

برخی از رایج‌ترین منابع آلرژی به عطر چیست؟

محصولات مراقبت از پوست، ادکلن‌ها، عطرها، مرطوب‌کننده‌ها، صابون‌ها، دئودورانت‌ها، افترشیوها و همه انواع محصولاتی که بوی خوبی دارند حاوی مواد شیمیایی هستند و ممکن است سیستم ایمنی بدن ما چندان به آن علاقه نداشته باشد.

پنهان‌ترین منابع آلرژی به عطر چیست؟

محصولات کم آلرژی یا ضد حساسیت ممکن است حاوی اسانس‌هایی باشند که به دلیل بوی عطر کمتر، چندان حس نکنیم که آلرژی‌زا هستند. محصولات ظاهرا بدون اسانس ممکن است دارای عطری باشند که مانند ماسکی بوی مواد شیمیایی این محصولات را بپوشاند. همچنین، بسیاری از آگهی‌های عطر در مجلات و محصولات مراقبت از پوست مملو از عطر هستند. مردم ممکن است در خواندن برخی نشریات به دلیل طعم و اسانس عطر مشکل داشته باشند.

در برخی موارد، واکنش به محصولات مختلف می‌تواند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید تشدید شود. این به عنوان حساسیت به نور شناخته می‌شود.
علائم آلرژی به عطر چیست؟

هنگام مواجهه با مواد آلرژی‌زا، در بیشتر موارد، پوست تحت تاثیر قرار می‌گیرد. ممکن است بر اثر مصرف روزانه یا حتی یک بار مصرف یک محصول، راش یا قرمزی، خارش یا حتی تاول در صورت و پوست ایجاد شود. آلرژی به عطر همچنین می‌تواند روی چشم‌ها تأثیر بگذارد و باعث قرمزی شدید، سوزش، اشک ریزش و سوزش و مقداری تورم پلک‌ها شود. عطسه، آبریزش بینی، احتقان بینی، سردرد، حتی مشکلات تنفسی نیز می‌تواند توسط بوی تند ایجاد شود.

منبع: ایسنا

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه