Site logo

علائم آب مروارید

تاری دید

تاری دید در هر سنی از شایع‌ترین علامت آب مروارید است. تصاویر ممکن است مه آلود، تار یا ابری به نظر برسد. با گذشت زمان و بدتر شدن آب مروارید، نور کمتری به شبکیه چشم می‌رسد. افراد مبتلا به آب مروارید ممکن است به خصوص شب‌ها در دیدن و رانندگی با مشکل مواجه شوند.

خیره نگریستن

یکی دیگر از علائم اولیه آب مروارید، حالت زل زدن یا حساسیت به نور است. ممکن است برای مشاهده در نور شدید خورشید با مشکل مواجه شوید. چراغ‌های داخل منزل که قبلاً به آن حساسیت نداشتید، ممکن است خیلی روشن به نظر برسند یا دارای هاله باشند. رانندگی در شب هم ممکن است به دلیل تابش خیره‌کننده چراغ‌های خیابانی و چراغ‌های جلو ماشین در دید فرد مشکل ایجاد کند.

دوبینی

آب مروارید گاهی هنگامی که با یک چشم هم نگاه می‌کنید، می‌تواند موجب دوبینی شود. این تفاوت از دید دوتایی است که از چشمی که به درستی نمی‌بیند ناشی می‌شود. هنگامی که با هر دو چشم می‌بینید، دید دوتایی ایجاد می‌شود. در صورت وجود آب مروارید، تصاویر حتی می‌توانند با چشم باز نیز دو برابر دیده شوند.

تغییر رنگ

آب مروارید می‌تواند در دیدن رنگ‌ها نیز تاثیر بگذارد و موجب شود تا برخی از رنگ‌ها کمرنگ‌تر دیده شوند. بینایی فرد ممکن است به تدریج حالت قهوه‌ای یا مایل به زرد پیدا کند. در ابتدا ممکن است متوجه این تغییر رنگ نشوید اما با گذشت زمان، تشخیص رنگ آبی و بنفش دشوارتر می‌شود.

دوربینی

گاهی آب مروارید ممکن است به طور موقت توانایی نزدیک‌بینی را بهبود ببخشد، زیرا آب مروارید مانند یک لنز قوی‌تر عمل می‌کند و به این پدیده دوربینی گفته می‌شود. زیرا افرادی که قبلاً به عینک مطالعه احتیاج داشتند، متوجه می‌شوند که دیگر به آن احتیاج ندارند. هرچه آب مروارید بدتر می‌شود، بینایی فرد ضعیف‌تر شده و یا از بین می‌رود.

تغییر شماره عینک

تغییر مکرر شماره عینک یا لنز می‌تواند نشانه آب مروارید باشد. دلیل آن این است که آب مروارید معمولاً پیشرونده است، به این معنی که با گذشت زمان نیز بدتر می‌شود.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه