Site logo

صنایع بزرگ داروسازی کشور به سمت پزشکی بازساختی

دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در سومین کنگره ایران‌بایو ضمن اشاره به حرکت دنیا به سمت پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی اظهار کرد: با توجه به اینکه تمامی غول‌های بین‌المللی داروسازی دنیا به سمت بهره‌گیری از پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی حرکت کرده‌اند باید صنایع بزرگ داروسازی کشور نیز از این حوزه بهره‌مند شوند.

به گزارش بهداشت نیوز، امیرعلی حمیدیه ادامه داد: با توجه به اینکه طب آینده پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی خواهد بود و تمامی روش‌های درمانی پیش از این کم کم جای خود را به پزشکی بازساختی خواهند داد، باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین گفت: در برخی حوزه‌ھا پرداختن به پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی در کشور به شکل نسبتا مطلوبی رخ داده است اما ھنوز راه زیادی تا نقطه مورد قبول باقی است.

رئیس مرکز تحقیقات سلول و ژن درمانی کودکان ادامه داد: ھنوز در برخی بخش‌ھا در کشور در این زمینه سرمایه گذاری کافی انجام نشده و این در حالی است که تمام غول‌ھای بین‌المللی داروسازی دنیا به این سمت حرکت کرده‌اند.

به گفته حمیدیه، ما باید تلاش خود را در این زمینه بیشتر کنیم و امیدوارم این اتفاق برای صنایع بزرگ داروسازی ما نیز بیفتد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: ھنوز ھم می‌شنوم که در کشور سرمایه‌گذاری‌ھای سنگین برای تولید داروھای شیمی درمانی بر پایه تکنولوژی ۴۰ سال پیش صورت می‌گیرد در حالی که مسیر درمان و داروسازی در دنیا دیگر بر این منوال پیش نمی‌رود.

براساس این گزارش، سومین کنگره و نمایشگاه محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران (ایران بایو) توسط انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی و با هدف معرفی توانمندی و دستاوردهای محققان و پژوهشگران حوزه‌های مختلف علوم زیستی و پزشکی، 17 الی 19 خردادماه در هتل المپیک تهران برگزار شد.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه