Site logo

درمورد لاغری با ماساژ بدانید

شاید شما هم به دنبال آگاهی بیشتر در مورد عملکرد ماساژ در کاهش وزن باشید، پس این مطلب را حتماً بخوانید.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید که غیر از ورزش یا رژیم غذایی باشد، پس حتماً ماساژ را امتحان کنید. خیلی از وب‌سایت‌ها اطلاعات زیادی در مورداستفاده از ماساژ برای کاهش وزن و لاغری ارائه داده‌اند و در واقع ماساژتراپی را روشی مؤثر برای کاهش وزن می‌دانند.
برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشیم که آیا استفاده از ماساژ به‌عنوان ابزاری برای کاهش وزن واقعیت دارد یا یک باور اشتباه است و بیشتر جنبه تبلیغ و بازاریابی دارد لازم است کاهش وزن را از نظر علمی بررسی کنیم. کاهش وزن به فرایندی گفته می‌شود که طی آن سلول‌های چربی تخلیه می‌شوند و در نتیجه وزن بدن کاهش می‌یابد. بدن وقتی که در حالت کمبود کالری قرار می‌گیرد، سراغ سلول‌های چربی می‌رود.
بنابراین، آیا ماساژ می‌تواند باعث چربی‌سوزی شود؟ جواب کوتاه خیر است. ماساژ نمی‌تواند باعث شود بدنتان سلول‌های چربی را بسوزاند یا خودبه‌خود باعث کاهش وزن شود؛ اما ماساژ می‌تواند ابزار مفیدی برای تکمیل یک برنامه کاهش وزن و لاغری باشد که قطعاً باید همراه با دیگر عادت‌های سالم به کار گرفته شود.

ماساژ برای کاهش وزن
ماساژتراپی می‌تواند با کمکی که به ریکاوری بعد از تمرین و کاهش استرس می‌کند، تلاش‌های شما برای کاهش وزن را مؤثرتر کند. ماساژ باعث خواب بهتر، کاهش درد عضلات، افزایش طیف حرکتی و کاهش کمردرد می‌شود. ماساژتراپی برای کسانی که سعی دارند وزن کم کنند عالی است؛ اما به‌تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود. ماساژ در واقع کمکتان می‌کند پایبند ماندنتان به رژیم غذایی که دارید راحت‌تر و تأثیر تمرین و ورزشی که می‌کنید بیشتر شود.

ماساژ نمی‌تواند باعث شود بدنتان سلول‌های چربی را بسوزاند یا خودبه‌خود باعث کاهش وزن شود؛ اما ماساژ می‌تواند ابزار مفیدی برای تکمیل یک برنامه کاهش وزن و لاغری باشد که قطعاً باید همراه با دیگر عادت‌های سالم به کار گرفته شود

ماساژ فوایدی برای سلامتی دارد:
. خواب بهتر
. کاهش درد عضلات
. کاهش استرس
. بهبود وضعیت ذهنی
. بهبود طیف حرکتی
. کاهش اضطراب
. کاهش کمردرد
ضمناً ماساژ یک پاداش و جایزه بسیار عالی و سالم است که می‌توانید بعد از تلاش و تمریناتی که انجام می‌دهید به خودتان بدهید! خیلی از افرادی که در تلاش برای کاهش وزن و لاغری به نتایج موفقیت‌آمیزی رسیده‌اند، از تکنیک ماساژ در کنار رژیم غذایی و ورزش کمک گرفته‌اند.
ماساژ کمک می‌کند اندورفین‌ها در بدن آزاد شوند و احساس شادی و سرخوشی به شما دست بدهد. به‌طورکلی وقتی اقدامات سالمی برای بدنتان انجام می‌دهید، رابطه بهتری با خودتان برقرار می‌کنید و احساس می‌کنید ارزش و احترامی را که لایقش هستید به خودتان هدیه داده‌اید. مطالعات زیادی این ادعا را ثابت کرده‌اند. تحقیقی نشان داده ماساژ خصوصاً برای افرادی که گروه حامی قوی در اطراف خود ندارند بسیار مفید است.

بهترین نوع ماساژ برای لاغری چیست؟
ماساژ انواع زیادی دارد. ماساژ سوئدی از جهت تسکین استرس معروف است. ماساژ عمقی بافت‌ها برای کسانی که ورزش می‌کنند و در معرض دردهای عضلانی‌اند مفید است. ماساژ شیاتسو تکنیکی است که در آن تراپیست از فشار بر نواحی خاصی از بدن برای تسکین و آرامش استفاده می‌کند.
حالا چه نوع ماساژی برای لاغری بهتر است؟ بسیاری از کارشناسان می‌گویند ماساژ سوئدی برای بیشتر افرادی که قصد کاهش وزن دارند مفید است.
اگر بار اولتان است، توصیه می‌کنیم ماساژ سوئدی با فشار متوسط (حداقل) بگیرید. این ماساژ برای گردش خون و شُل کردن عضلات بسیار مفید است و می‌تواند مشکل بیشتر نواحی بدن را هدف بگیرد و حس عمومی تندرستی را در شما تقویت کند. یک توصیه دیگر هم این است که در قسمت‌هایی از بدنتان که مشکل دارید یاد بگیرید که خودتان در خانه و با روغن ماساژ، ماساژ بدهید، زیرا کمک زیادی به گردش خون بین جلسات تمرین و ماساژ‌تان می‌کند.
توصیه می‌کنیم یک ماساژتراپیست ماهر پیدا کرده و ارتباط خوبی با او برقرار کنید. این مسئله مهم است؛ زیرا خیالتان را آسوده می‌کند تا حین خدماتی که می‌گیرید احساس راحتی کنید.

ماساژ لنفاوی (تخلیه لنف)
ماساژ تخلیه لنفاوی تکنیکی است که شامل استفاده از فشارهای ملایم و ریتمیک در نواحی لنفاوی می‌شود که موجب تخلیه مایعات اضافی و سموم از بدن خواهد شد. این نوع ماساژ فوایدی دارد که یکی از آنها کمک به کاهش مایعات احتباسی می‌باشد. احتباس مایعات در بدن باعث نفخ و افزایش وزن می‌شود. ماساژی که به تخلیه لنف‌ها کمک می‌کند می‌تواند تورم را کاهش داده و با حذف مایعات اضافی بدن، ظاهری لاغرتر به بدنتان بدهد.
همچنین، ماساژ تخلیه لنفاوی موجب بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی نیز شده و پشتوانه‌ای برای تلاش‌هایی است که در جهت کاهش وزن می‌کنید. این نوع ماساژ با تقویت عملکرد تخلیه در سیستم لنفاوی بدنتان، توانایی این سیستم در دفع سموم را بیشتر کرده و این به نفع سلامتی و تندرستی شماست.

ماساژ منظم چگونه به متابولیسم کمک می‌کند؟
اگر به دنبال راهی برای تقویت سوخت‌وساز بدنتان و کمک به کاهش وزنتان هستید پس ماساژتراپی را در برنامه داشته باشید. هرچند خیلی از افراد تصور می‌کنند ماساژ فقط برای آرامش است؛ اما در واقع اثر قابل‌توجهی بر میزان سوخت‌وساز بدن هم دارد.

ارتباط ماساژ و متابولیسم از جنبه علمی
طبق تحقیقات، ماساژ می‌تواند گردش خون را تقویت کند که یکی از نتایجش افزایش تعداد کالری‌هایی است که در زمان استراحت می‌سوزانید. ضمناً ماساژ استرستان را کم می‌کند که یک شاخص اصلی در مشکلات مربوط به متابولیسم بدن است. ماساژ می‌تواند با کاهش استرس، هورمون‌های کنترل‌کنندهٔ متابولیسم را تنظیم کند؛ هورمون‌هایی مثل انسولین و کورتیزول.

ماساژ وکیوم
ماساژ وکیوم یک راه غیرتهاجمی برای کاهش سلولیت‌هاست که به بازتولید کلاژن‌ها، رفع تنش از عضلات، بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش ضخامت در نواحی تاخورده پوست، افزایش کلاژن و کاهش دردهای عضلانی کمک می‌کند. برای این نوع ماساژ باید به یک وکیوم تراپیست حرفه‌ای مراجعه کنید.

آیا می‌توانید روی ماساژ به‌عنوان روشی برای کاهش وزن حساب کنید؟
همان‌طور که گفتیم ماساژ می‌تواند بخش مهم و مؤثری از یک برنامه کاهش وزن باشد؛ اما لازم است توقعات واقع‌گرایانه داشته باشید. برای اینکه در تلاشتان برای کاهش وزن موفق باشید، تمرکز خود را روی تغذیه سالم که از نظر کالری کنترل شده است بگذارید، هر روز فعالیت بدنی داشته باشید و ماساژ را به هم به برنامه‌ی روزانه خود اضافه کنید. ماساژ تراپیستی که انتخاب می‌کنید نیز اهمیت دارد.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه