Site logo

خبر خوش برای والدین کودکان اوتیسمی

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: خانه‌های امید ویژه نگهداری موقت و روزانه کودکان دارای اوتیسم در تهران راه اندازی می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران از راه اندازی خانه‌های امید برای کودکان دارای اوتیسم خبر داد و گفت: خانه‌های امید در 4 پهنه شمال، جنوب، شرق و غرب جانمایی می شود و این خانه‌ها متناسب با شرایط کودکان اوتیسم مناسب سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: خانواده‌ها می‌توانند کودکان‌شان را در این خانه‌ها بگذارند تا بتوانند برای چند ساعت به کارهای دیگرشان برسانند.

به گفته صاحب، در فاز نخست خانه‌های امید در پهنه شرق، جنوب و شمال راه اندازی خواهد شد.

همچنین در این جلسه احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود گفت:دوست داریم به کودکان اوتیسم کمک کنیم اما تا حالا چه اقدامی صورت گرفته است؟

وی با بیان اینکه پیشنهاد می دهیم برخی از بوستان‌ها برای افراد دارای اوتیسم مناسب سازی شود، گفت:در اراضی عباس آباد هم بخشی برای کودکان اوتیسم آماده سازی شود.

وی با بیان اینکه شهرداری می‌تواند در قالب بند ۶ ماده ۵۵ به سمن‌ها کمک کند، گفت: بارها به شهرداری اعلام کردیم که لیست واگذاری املاک را بدهد اما تاکنون این مهم محقق نشده است.

سوده نجفی عضو دیگر شورا در ادامه گفت: در تست‌های غربالگری بارداری اوتیسم مورد تشخیص نیست و شهرداری قول داده 4 خانه امید برای نگهداری موقت و روزانه کودکان اوتیسم راه اندازی کند و ما هم پیگیر موضوع هستیم.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه