Site logo

خاطرات جدید چگونه در مغز انسان ثبت می‌شود؟

هر روز خاطرات جدیدی در مغز ما تشکیل و ذخیره می شود؛ اکنون محققان دانشگاه ایالتی میشیگان در مطالعه اخیر خود، یک سیستم تصویربرداری پیشرفته ساخته ‌اند که قادر است فعالیت مغز را با جزئیات دقیق و وضوح بالا ثبت کند.

به گزارش بهداشت نیوز هر روز خاطرات جدیدی در مغز ما تشکیل و ذخیره می شود؛ اکنون محققان دانشگاه ایالتی میشیگان در مطالعه اخیر خود، یک سیستم تصویربرداری پیشرفته ساخته ‌اند که قادر است فعالیت مغز را با جزئیات دقیق و وضوح بالا ثبت کند.

این سیستم تصویربرداری نوآورانه، قادر است در هنگام ثبت خاطرات در مغز موش ها، ده ها عکس از نورون هایی که در لایه های بیرونی قشر مغز شلیک می شوند، ضبط کند.

پژوهشگران دریافتند: ما قصد داشتیم که مسیر تشکیل و ذخیره خاطرات در مغز را درک کنیم و دریابیم که چگونه برخی خاطرات ممکن است در حافظه افراد مبتلا به آلزایمر، از دست بروند.

در حال حاضر، تکنیک ‌های تصویربرداری مغز موجود، قادر به ثبت فعالیت تنها چند صد نورون منفرد، به طور زمان هستند. اکنون، دانشمندان آمریکایی توانستند نمونه اولیه یک سیستم تصویربرداری را ایجاد کنند که پتانسیل تصویربرداری ۱۰ تا ۲۰ هزار نورون را به صورت همزمان، فراهم می کند؛ این یافته ها، دید بی ‌سابقه‌ ای از فعالیت مغز در هنگام ایجاد و یادآوری خاطرات را به محققان می‌ دهند.

دانشمندان اظهار داشتند: این یافته ها می توانند به بهبود و گسترش درک ما از فعالیت مغز در هنگام شکل گیری خاطرات در مناطق مختلف قشر مغز کمک کنند.

یافته های تحقیقاتی در MSUToday قابل دسترسی هستند.

منبع: سینا پرس

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه