Site logo

بواسیر را در خانه درمان کنید!

بواسیر که به آن هموروئید نیز گفته می شود، وریدهای متورم در قسمت تحتانی مقعد و راست روده است. وقتی دیواره این عروق کشیده می شوند، تحریک می شوند.

به گزارش بهداشت نیوز، اگرچه بواسیر می تواند ناخوشایند و دردناک باشد، اما به راحتی قابل درمان و بسیار قابل پیشگیری است. از آنجا که بواسیر به طور کلی با گذشت زمان بدتر می شود، پزشکان پیشنهاد می کنند که به محض ظهور باید آن را درمان کرد.
از سراسر وب
آموزش فارکس صفر تا صد کاملا رایگان “از دستش نده”

بواسیر با درمان های خانگی بهتر می شود و در اکثر موارد، اقدامات ساده علائم را کاهش می دهد، با این حال، گاهی اوقات ممکن است به داروها و حتی جراحی نیاز باشد.
درمان های خانگی
علائم را می توان به روش های زیر تسکین داد. اما این روش ها مشکلات هموروئید را از بین نمی برند:
کرم ها و پمادهای موضعی: کرم ها یا شیاف های بدون نسخه (OTC) که حاوی هیدروکورتیزون هستند، برای خرید آنلاین در دسترس هستند. همچنین پدهایی وجود دارد که حاوی الکل ویچ هازل یا ماده بی حسی است که می توان روی پوست قرار داد.
کمپرس یخ و کمپرس سرد: استفاده از این مواد در ناحیه آسیب دیده ممکن است به تورم این ناحیه کمک کند.
استحمام نشیمن با استفاده از آب گرم: حمام سیتز روی سرویس بهداشتی قرار می گیرد. بعضی از داروخانه ها آن +ها را می فروشند و ممکن است علائم سوزش یا خارش را تسکین دهند.
دستمال مرطوب: دستمال توالت خشک ممکن است مشکل را بدتر کند.
مسکن ها: برخی از داروهای مسکن مانند آسپرین، ایبوپروفن و استامینوفن ممکن است درد و ناراحتی را تسکین دهند.
داروها
بیشتر داروهای هموروئید بدون نسخه هستند. این داروها شامل پماد، پد یا شیاف هستند.
مواد فعال به عنوان هیدروکورتیزون و الکل ویچ هازل برای تسکین خارش و درد شناخته شده هستند. اگر این داروها بعد از یک هفته درمان نتیجه ای در پی نداشته باشند، با پزشک مشورت کنید.

منبع: صدآنلاین

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه