Site logo

بهترین و تاثیرگذارترین نوشیدنی‌های پاک کننده کلیه‌ها

کلیه ها از مهم‌ترین ارگان های بدن به حساب می‌آیند. آنها به عنوان فیلترهایی برای خون عمل می‌کنند تا به دفع سموم و ناخالصی ها از بدن، به صورت ادرار، کمک کنند. دنبال کردن یک رژیم غذایی خوب به همراه آبرسانی کافی بدن و نوشیدن منظم نوشیدنی ‌هایی که برای این ارگان مفید هستند، سبب می‌شود که کار کلیه‌ها در سطح مطلوبی حفظ شود.

۱. آب چغندر
این نوشیدنی خوشرنگ و بسیار مغذی به این دلیل که حاوی بتائین است مزایای مفیدی برای مجاری ادراری دارد. بتائین یک آنتی اکسیدان قوی است که اسیدیته ادرار را افزایش می‌دهد، در نتیجه رشد باکتری ها را مهار می کند.

۲. ترکیب آب میوه و سبزیجات
مصرف مخلوط آب میوه و سبزیجات راه بسیار موثری برای تمیز کردن کلیه‌ یا گرده است به این دلیل که مخلوط آب میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی‌اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین‌ها است که به سم زدایی کل بدن کمک می‌کند و بار اضافی تحمیل شده بر کلیه‌ها و کبد را کم می‌کند. میوه‌هایی از جمله سیب، مرکبات، گلابی و هلو وقتی که با سبزیجاتی مثل خیار (بادرنگ)، کلم پیچ و اسفناج (پالک) ترکیب می‌شوند، فوق‌العاده هستند و به پاکسازی کلیه ها و بدن کمک شایانی می‌کنند.

۳. ترکیب لیمو، سرکه سیب و مکملی به نام رنال ترکس
به منظور درست کردن نوشیدنی پاک کننده‌ی کلیه در خانه، آب نوشیدنی را با آب لیمو، سرکه‌ سیب و مکملی به نام رنال ترکس (Renaltrex) ترکیب کنید. مواد تشکیل دهنده‌ی رنال ترکس، به تقویت و سم‌زدایی کلیه‌ها (گرده) کمک می‌کند. این عمل در تقویت سلامت کلی کلیه‌ها بسیار حیاتی است.

۴. نوشیدنی جعفری
مقداری جعفری را بشویید، داخل مقداری آب بریزید و بگذارید با حرارت متوسط بجوشد. شعله را کم کنید اجازه دهید ۱۰ دقیقه آرام آرام بجوشد. نوشیدنی جعفری شما آماده است. می‌توانید آن را با کمی عسل و آب لیمومزه دار کنید تا طعم آن بهبود بیابد.

۵. آب لیمو
مصرف منظم آب لیمو به عنوان نوشیدنی پاک کننده کلیه کمک می‌کند تا از خطر تشکیل سنگ کلیه جلوگیری شود. این محلول بسیار اسیدی است، که به حل کردن سنگ‌ها کمک می‌کند و سطوح سیترات ادرار را افزایش می‌دهد که این ماده نیز به تشکیل سنگ کلیه مقابله می‌کند. برای یک پاکسازی سریع و آسانِ گرده، یک لیتر آب را با آب ۴-۵ لیمو ترکیب کنید و بعد آن را بنوشید.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه