Site logo

بهترین راه برای حفظ کاهش وزن در درازمدت

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین راه برای حفظ کاهش وزن در درازمدت، ورزش بیشتر به جای غذای کمتر است.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از هلث، افراد شرکت‌کننده در این تحقیق حدود ۱۰ سال با فعال بودن کاهش وزن ۳۰ پوندی (۱۳.۶ کیلوگرم) یا بیشتر را حفظ کردند. آنان نسبت به افراد چاق فعالیت بدنی بیشتری داشتند و هر روز انرژی بیشتری مصرف می‌کردند.

افراد موفق در کاهش وزن روزانه حدود ۱۲هزار گام بر می‌داشتند، در حالی که این تعداد در افراد چاق ۶۵۰۰ قدم بود. به عبارت دیگر، افرادی که موفق به کاهش وزن می‌شوند، بیشتر غذا می‌خورند اما آن را از طریق ورزش می‌سوزاند.

محققان نتیجه گرفتند که سطح فعالیت شما بسیار بیشتر از آنچه می‌خورید در دراز مدت اهمیت دارد.

دکتر دانیل اوستندورف، محقق این تحقیق گفت: این مطالعه به این سوال دشوار می‌پردازد که چرا بسیاری از مردم برای کاهش وزن در یک دوره طولانی تلاش می‌کنند.

با ارائه شواهدی مبنی بر اینکه گروهی از حفظ‌کنندگان موفق کاهش وزن سطوح بالایی از فعالیت بدنی برای جلوگیری از بازیابی وزن انجام می‌دهد در عوض اینکه دریافت انرژی را محدود کنند، گامی رو به جلو برای روشن شدن رابطه بین ورزش و حفظ کاهش وزن است.

این مطالعه حفظ‌کنندگان موفق کاهش وزن را با گروهی از افراد با وزن طبیعی بدن و گروهی دیگر که چاق بودند مقایسه کرد. نتایج نشان داد که افراد موفق در کاهش وزن دو برابر افرادی که چاق بودند ورزش انجام دادند.

برای حفظ کاهش وزن، ورزش به وضوح بر محدودیت دریافت کالری غلبه دارد و تغییرات در رژیم غذایی تاثیر کمی بر حفظ کاهش وزن در طول سال‌ها می‌گذارد.

دکتر ویکتوریا کاتناچی، یکی دیگر از محققان این تحقیق گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که این گروه از حفظ‌کننده‌های موفق کاهش وزن، به اندازه افراد دارای اضافه وزن و چاقی، کالری مشابهی در روز مصرف می‌کنند اما به نظر می‌رسد با جبران آن با سطوح بالای فعالیت بدنی، از افزایش مجدد وزن جلوگیری می‌کنند.
منبع: ایسنا

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه