Site logo

این نوع ورزش‌ها برای مغز مضر هستند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش های رزمی می توانند خطراتی جدی برای افراد در پی داشته باشند. نتایج این تحقیق که طی روزهای گذشته در نشست انجمن روانپزشکی آمریکا در نیواورلئان ارائه شد نشان می دهد که هر چه شرکت کنندگان در هنرهای رزمی بیشتر درگیر بوده و در طول تمرین بیشتر با هم مبارزه کنند، احتمال ایجاد تغییرات ساختار مغزی که با آسیب مغزی مرتبط است بیشتر می شود.

به گزارش بهداشت نیوز نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش های رزمی می توانند خطراتی جدی برای افراد در پی داشته باشند. نتایج این تحقیق که طی روزهای گذشته در نشست انجمن روانپزشکی آمریکا در نیواورلئان ارائه شد نشان می دهد که هر چه شرکت کنندگان در هنرهای رزمی بیشتر درگیر بوده و در طول تمرین بیشتر با هم مبارزه کنند، احتمال ایجاد تغییرات ساختار مغزی که با آسیب مغزی مرتبط است بیشتر می شود.
آرون ایساگوف (Aaron Esagoff) ، محقق ارشد دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، در این رابطه گفت: این تغییرات که به آن شدت ماده سفید می گویند، نشان می دهد که ماده سفید مغز در ورزشکاران هنرهای رزمی تغییر کرده است. برای مثال در حین تمرین اسپارینگ، افراد از ناحیه سر ضربه می خورند، که این امر می تواند به طور غیرمستقیم منجر به افزایش شدت ماده سفید و آسیب دیدن مغز شود.

با این حال، نتایج در همه افراد یکسان نیست. محققان همچنین دریافتند که حرکات ورزش های رزمی بیشتر در عمل با افزایش اندازه هسته دمی، بخشی از مغز مرتبط با حرکت، یادگیری، حافظه، پاداش و احساسات مرتبط است.

ایساگوف در تکمیل توضیحاتش گفت، ممکن است ضربه سر فرد در حین تمرین باعث آسیب به ماده سفید مغز او شود، اما تمرین برای محافظت از سایر قسمت های مغز نیز می تواند مفید است. ممکن است ضربه‌ های بزرگ و آسیب‌های جدی به مغز در هنگام تمرین و در طول مبارزه منجر به آسیب دیدن مغز شوند.

ایساگوف و همکارانش برای این مطالعه، داده های ۹۲ مبارز حرفه ای فعال را تجزیه و تحلیل کردند. محققان برای درک بهتر این موضوع روی میزان تمرین ورزشکاران تمرکز کردند، زیرا در این زمان است که آنها بیشترین وقت خود را در رینگ می گذرانند.

باید توجه داشت که این ورزشکاران حرفه ای فقط چند بار در سال و فقط برای مدت معینی، مثلاً کمتر از یک ساعت، می جنگند، اما صدها ساعت در سال را صرف تمرین می کنند. بنابراین اثرات سلامتی تمرین در بدن این گروه از ورزشکاران بسیار مهم خواهد بود.

این ورزشکاران به عنوان بخشی از این مطالعه، تحت اسکن ام آر آی قرار گرفتند و این اسکن ها با میزان تمرینی که هر جنگنده در آن شرکت داشت مقایسه شد. در نهایت به طور قطعی مشخص شد ورزش های رزمی و برخی ورزش ها مانند فوتبال که نیاز به لمس توپ با سر دارد، امکان آسیب مغز بسیار زیاد است.

منبع: سینا پرس

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه