Site logo

این افراد بیشتر در معرض عفونت‌های تابستان قرار دارند؛ مراقب باشید!

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فصل تابستان زمینه ابتلا عفونت روده ای در بین عموم مردم بیشتر است و در این میان بیشترین گروه اسیب پذیر، کودکان و سالمندان هستند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر محمد جواد دهقان نیری با اشاره به اینکه علاوه بر هوای گرم، دسترسی کمتر به آب سالم در سفرها و تفریحات در دامن طبیعت یکی از علل مهم ابتلا به بیماریهای عفونی است، خاطر نشان کرد: در فصل تابستان برای حفاظت کودکان و سالمندان که نسبت به بیماریهای عفونی و ویروس ها و انواع میکروب ها آسیب پذیرتر هستند باید به بهداشت مواد غذایی توجه بیشتری داشت.

وی با بیان اینکه پیش بینی آب آشامیدنی سالم، شستشوی دست ها برای سرو غذا و میان وعده یکی از مهمترین فاکتورهای حفظ سلامت عمومی جامعه است، تصریح کرد: در محیط های جمعی مثل مهدهای کودک و ارتباط نزدیک کودکان با هم، زمینه انتقال ویروس را فراهم می کند.

دکتر دهقان نیری با اشاره به اینکه کوتاه بودن ناخن و استحمام به موقع کودک، استفاده از غذاهای بسته بندی در سفر و دور نگه داشتن غذاها از دسترس حشرات زمینه انتقال ویروس و انواع میکروب ها را کاهش می دهد، گفت: رعایت بهداشت فردی و غذایی و آنچه که وارد سیستم گوارشی می شود ، می تواند زمینه انتشار بیماریها را کمتر کند.
منبع: برنا

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه