Site logo

اشتباهاتی که به موی شما آسیب می رساند

به طور معمول خارش و شوره سر به دلیل اشتباهات رایجی است که در نگهداری از پوست و مو مرتکب می شویم به طوری که گفته می شود حدود 50 درصد افراد از خارش و شوره مو رنج می برند. در ادامه به برخی نکات در مراقبت روزانه از مو و پوست سر اشاره می کنیم:

استفاده از نرم کننده پیش از خشک کردن با حوله

توصیه می شود موهایتان را پیش از استفاده از نرم کننده مو و درست بعد از شست وشو با شامپو با حوله خشک کنید زیرا آب اضافی مانع جذب نرم کننده می شود.

نگه داشتن سشوار نزدیک تر از فاصله 20 سانتی متری به سر خود

گرمای بیش از حد می تواند به هر نوع مویی آسیب برساند. به همین دلیل سر سشوار باید حداقل در فاصله 20 سانتی متری از موی شما قرار داشته باشد.

تقسیم نکردن مو به چند بخش به هنگام سشوار کشیدن

اگر می خواهید مو های خود را به درستی حالت دهید، گرفتن سشوار به رشته های موهایتان به شکل تصادفی راهکاری درست نیست. متخصصان پیشنهاد می کنند مو های خود را به چند بخش تقسیم و پس از آن، یکی یکی اقدام به گرفتن باد گرم به سوی آن ها کنید.

استفاده از ناخن ها برای خاراندن سر

از ناخن های خود یا مداد یا هر چیز دیگری که دارای نوک تیزی است، برای خاراندن سر استفاده نکنید؛ چرا که این کار باعث ایجاد خراشیدگی در پوست شما می شود. هنگامی که احساس خارش روی پوست سرتان می کنید، به آرامی از نوک انگشت خود استفاده کنید و منطقه تحریک شده را به آرامی ماساژ دهید.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه