Site logo

آرامش عضلات با شیر میوه‌ای

تحقیقات جدید نشان می دهد که نوشیدن شیر میوه‌ای به آرامش عضلات تحت فشار کمک می‌کند.

به گزارش بهداشت نیوز، بعد از سپری کردن یک روز سخت در محل کار، عضلات شما گاهی اوقات مقداری از تنش‌های مربوط به کار را جذب می‌کنند. به گفته انجمن روان‌شناسی آمریکا، علت این است که ماهیچه‌ها سعی می‌کنند شما را از یک تهدید محافظت کنند و اگر اقداماتی برای کاهش استرس در ذهن خود انجام ندهید، بدن شما این تنش را حفظ کرده و باعث اختلالات مرتبط با استرس می‌شود.

مطمئنا، می‌توانید به‌طور منظم ورزش کنید تا بدن خود را با اندورفین پر کنید و بخشی از استرس را از عضلات خود دور کنید. مدیتیشن و یوگا نیز می‌توانند به آرامش ذهن و بدن شما کمک کنند. با این حال، گاهی اوقات یک لیوان شیر خوب نه تنها می‌تواند به شما کمک کند کمی بهتر بخوابید بلکه مخلوط کردن یک موز با شیر می‌تواند به کاهش استرس عضلات شما نیز کمک کند.

شیر با طعم موز بیش از ۴۰ سال است که در کره رایج بوده است، اما بطری‌های آماده به جای موز واقعی، کنسانتره آب موز، شکر و طعم موز دارند. می‌توانید شیر موزی مخلوط با آب را در فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری کنید، اما این گونه‌ها دارای چربی یا سایر افزودنی‌های بدون فیبر هستند.

شیر موز به تنهایی به شما مواد مغذی خاصی می‌دهد که می‌توانند به آرامش و خواب شما کمک کنند.

طبق گفته بنیاد خواب، تریپتوفان موجود در شیر، سروتونین و ملاتونین را آزاد می‌کند تا به خواب شما کمک کند. اگر یک موز را به شیر اضافه کنید، مواد مغذی خاصی نیز دریافت خواهید کرد که می‌توانند ماهیچه‌های شما را آرام کنند.

طبق گفته موسسه ملی بهداشت، منیزیم به عملکرد عضلات و اعصاب شما کمک و در عین حال فشار خون شما را تنظیم می‌کند همچنین به بدن شما در تولید انرژی و سنتز استخوان کمک خواهد کرد. یک موز هفت اینچی (۱۷.۷۸ سانتی‌متری) تقریبا ۳۲ میلی‌گرم منیزیم دارد که به مردان حدود ۷ درصد از مقدار توصیه شده روزانه و به زنان حدود ۱۰ درصد منیزیم می‌دهد.

موز همچنین دارای ۴۲۲ میلی‌گرم پتاسیم است که می‌تواند مردان را به ۳۴۰۰ میلی‌گرم توصیه شده همچنین ۲۶۰۰ میلی‌گرم توصیه شده برای زنان، برساند. پتاسیم به حفظ مایعات در سلول‌های شما و به انقباض ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

می‌توانید با مخلوط کردن یک موز رسیده با نصف فنجان شیر و نصف فنجان آب، شیر موز خانگی درست کنید. برای کمی شیرینی بیشتر، یک قاشق غذاخوری عصاره افرا و یک قطره عصاره وانیل اضافه کنید. البته در نسخه گیاهی شیر را حذف و فقط از آب استفاده می‌کنند. در هر صورت، مطمئن شوید که موز یخ زده است تا مطمئن شوید که شیر موز شما سرد است.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه