Site logo

چند توصیه برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

مبتلایان به آلزایمر خاطرات خود را فراموش می‌کنند و در حال حاضر هیچ درمانی هم برای این عارضه وجود ندارد.

به گزارش بهداشت نیوز، در همین حال اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای پیشگیری از بیماری آلزایمر انجام دهید.

در ادامه به چند توصیه در این زمینه خواهیم پرداخت.

* ورزش کنید

به گفته انجمن آلزایمر انگلیس، نتایج ۱۱ مطالعه نشان داده که خطر ابتلا به آلزایمر برای افراد میانسالی که به طور منظم ورزش می کردند تا ۴۵ درصد کاهش می یابد. همچنین از نظر علمی نشان داده شده است که افراد مسن از ورزش سود می برند زیرا به بهبود حافظه و تفکرشان کمک می کند.

* سیگار نکشید

سموم شیمیایی در سیگار وجود دارد که می تواند التهاب مغز را افزایش دهد، باعث خونریزی عروقی شود و به سلول ها استرس وارد کند که همگی با پیشرفت بیماری آلزایمر مرتبط هستند. در واقع، انجمن آلزایمر انگلیس خاطرنشان می کند که یک سری بررسی های سیستماتیک نشان می دهد که سیگار کشیدن ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

* رژیم غذایی سالم داشته باشید

داشتن یک رژیم غذایی مدیترانه‌ای به جلوگیری از آلزایمر یا کاهش پیشرفت آن کمک می‌کند.

* سلامت قلب خود را مدیریت کنید

متخصصان می‌گویند که عواملی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهند، خطر ابتلا به آلزایمر را نیز افزایش می دهند.

* روابط اجتماعی داشته باشید

داشتن ارتباط اجتماعی بیشتر به پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کند.

در حالی که دلایلی که چرا معاشرت به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک می کند، هنوز مشخص نیست، انجمن آلزایمر می گوید که ارتباطات اجتماعی ممکن است اتصالات سلول های عصبی را در مغز تقویت کند.

* استراحت شبانه خوبی داشته باشید

شواهد رو به رشد نشان می دهد که داشتن خواب بهتر می تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند و با پاکسازی آمیلوئید بیشتر از مغز نیز مرتبط است.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه