Site logo

فواید شستن صورت که فکرش را نمی کنید

شستن روزانه صورت باید جزو مهم‌ترین اولویت‌ها باشد. در ادامه این مطلب به مهم‌ترین پیامدهای نشستن صورت اشاره می‌کنیم.

 

1. جوش‌های پوستی ظاهر می‌شوند

 

وقتی که ترکیبات آرایشی، آلودگی‌ها، باکتری‌ها، ذرات چربی و دیگر ناخالصی‌ها از روی پوست پاکسازی نشوند، همگی به‌راحتی می‌توانند در روزنه‌های پوستی جمع شوند و آنها را مسدود کنند. همین روند در ادامه به شکل‌گیری جوش‌های پوستی منتهی می‌شود. این فقط یکی از دلایل مهمی است که به شما می‌گوید چرا باید هر روز پوست صورت را بشویید.

 

2. نشانه‌های پیری پوست آشکارتر می‌شوند

 

پوست ما در مدت‌زمان خواب شبانه روندهای خودترمیمی را به انجام می‌رساند. اما اگر پوست صورت را قبل از خواب شبانه به‌درستی شست‌وشو و پاکسازی نکرده باشیم، انواع آلودگی‌ها در پوست جمع می‌شوند و توانایی پوست برای ترمیم و بازسازی خودش را مختل می‌کنند.

 

به همین دلیل، نشانه‌های تازه‌ای از پیری پوست مانند خطوط ریز پوستی و چین‌وچروک‌ها به‌وجود می‌آیند و در ادامه نشانه‌های قبلی پیری پوست هم حالت واضح‌تر و آشکارتری به خود می‌گیرند.

 

3. روزنه‌های پوستی بزرگ‌تر به نظر می‌رسند

 

وقتی که روزنه‌های پوستی به‌واسطه ذرات چربی اضافی، سلو‌ل‌های پوستی مُرده و ناخالصی‌های دیگر مسدود می‌شوند، خواه ناخواه بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. بنابراین اگر می‌خواهید که روزنه‌های پوستی شما حالت طبیعی خودشان را حفظ کنند، باید هر روز برنامه شست‌وشوی پوست صورت را به‌درستی پیگری کنید.

 

4. پوست دچار کم‌آبی می‌شود

 

اگر سلول‌های پوستی مرده و انواع ناخالصی‌ها در سطح پوست جمع شوند، محصولات مرطوب‌کننده نمی‌توانند به‌خوبی از سوی پوست جذب شوند یا این‌که ترکیبات آنها نمی‌توانند به لایه‌های عمیق پوستی نفوذ کنند. به همین دلیل هم متخصصان پوست تاکید می‌کنند که برنامه مراقبت از پوست روزانه باید با شست‌وشوی صورت شروع شود و با استفاده از مرطوب‌کننده به پایان برسد.

 

5. پوست تیره و کدر به نظر می‌رسد

 

یکی از پیامدهای عدم شست‌وشوی پوست صورت به‌صورت روزانه، تیرگی و کدرشدگی پوست است. حتی بافت پوست هم در این شرایط حالت زبر و خشنی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید پوست صاف و نرمی داشته باشید، باید برنامه شست‌وشوی صحیح پوست صورت و همچنین لایه‌برداری هفتگی را به‌درستی دنبال کنید.

 

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه