Site logo

بوی بد ماشین‌ لباسشویی را با این ترفندها از بین ببرید

در صورتی که ماشین لباسشویی درست تمیز نشود بوی نامطبوع می‌گیرد و این بسیار آزاردهنده است چراکه می‌تواند این بوی بد را به لباس‌ها منتقل کند.

به گزارش بهداشت نیوز، در صورتی که ماشین لباسشویی درست تمیز نشود بوی نامطبوع می‌گیرد و این بسیار آزاردهنده است چراکه می‌تواند این بوی بد را به لباس‌ها منتقل کند.

ماشین لباسشویی یکی از کاربردی‌ترین لوازم خانگی است که معمولاً در هر خانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این دستگاه پرکاربرد هم گاهی دچار معضلاتی می‌شود، فارغ از نوع بِرند و ابعاد آن، گاهی داخل ماشین بد بو می‌شود که افراد خانه‌دار را حسابی درگیر خود می‌کند.
در این مطلب راهکارهایی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی ارائه شده است:

دلایل بوی نامطبوع ماشین لباسشویی
در صورتی که ماشین لباسشویی درست تمیز نشود بوی نامطبوع می‌گیرد. مواد شوینده و نرم‌کننده داخل مخزن محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌هاست که خود بوی نامطبوع تولید می‌کنند. علت این بو، رشد میکروارگانیسم‌ها داخل محیط گرم و مرطوب ماشین لباسشویی است.

همچنین اگر لباس‌های شسته‌شده و مرطوب مدت طولانی داخل ماشین لباسشویی بمانند و تخلیه نشوند محل مناسبی برای رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها خواهند بود و به راحتی ایجاد بوی نامطبوع می‌کنند.

چگونه از بو گرفتن ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟
بعداز هر بار استفاده و خاموش کردن ماشین و تخلیه لباس‌ها برای ساعاتی در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت داخل ماشین خشک شود.

مخزن مواد شوینده را به خوبی پاک و خشک کنید و آن را نیز برای ساعاتی باز بگذارید.

بعد از تخلیه لباس‌ها لاستیک دور در ماشین را به خوبی خشک کنید.

از مواد شوینده معتبر و دارای تاریخ مصرف استفاده کنید.

چه کار کنیم بوی بد ماشین لباسشویی از بین برود
از بازار قرص‌های خوشبوکننده ماشین لباسشویی را تهیه و طبق دستورالعمل از آن استفاده کنید.

ماشین لباسشویی را با دمای بالای آب روشن کنید تا کامل شسته شود.

در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا هوا در آن جریان پیدا کند.

شیر تخلیه زیر لباسشویی را باز کنید تا اگر مو و آشغال‌های ریز در آن جمع شده تخلیه شود.

گاهی ممکن است بوی نامطبوع داخل لباسشویی به خاطر آلودگی قسمت‌های داخلی ماشین باشد در این صورت از تعمیرکار بخواهید تا با سرویس کردن ماشین لباسشویی مشکل را برطرف سازد.
منبع: اعتماد آنلاین

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه