Site logo

بلاهایی که رویدادهای شدید آب و هوایی به سلامت انسان‌ها وارد می کند

«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (چهارشنبه) گفت: سازمان جهانی بهداشت انتظار دارد که در ماه‌های آینده رویدادهای آب و هوایی شدید از جمله امواج گرما، سیل و توفان در سطح جهانی آغاز شود.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از اسپوتنیک، وی همچنین اظهار کرد: روز دوشنبه، جهان گرم ترین روز خود را ثبت کرد. در ماه های آینده نیز ما انتظار داریم که مجموعه ای از رویدادهای شدید آب و هوایی از جمله خشکسالی، سیل، توفان و موج گرما که همگی به سلامت انسان آسیب می زنند، رخ دهند.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت افزود: خشکسالی پایدار در شاخ آفریقا هم اکنون باعث گرسنگی، افزایش مهاجرت و بیماری‌ها شده و خدمات بهداشتی محلی را به میزان قابل توجهی تحت فشار قرار داده است.

وی گفت: امسال تقریبا ۶۰ میلیون نفر در هفت کشور در منطقه شاخ آفریقا یعنی جیبوتی، اتیوپی، کنیا، سومالی، سودان جنوبی، سودان و اوگاندا با ناامنی غذایی مواجه هستند.

بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت، بیش از ۱۰ میلیون کودک بالای پنج سال در سال جاری میلادی (۲۰۲۳) دچار سوء تغذیه شدید خواهند شد.

سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نیز روز سه‌شنبه هشدار داد که شرایط پدیده آب و هوایی ال نینو برای اولین بار در هفت سال گذشته در منطقه استوایی اقیانوس آرام ایجاد شده است که احتمالا منجر به افزایش دمای جهانی و تغییرات اقلیمی می‌شود.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه