Site logo

برگزاری رویداد تخصصی طعم‌دهنده‌ها با تمرکز بر صنایع نوشیدنی ایران

به منظور حمایت و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، رویداد تخصصی طعم‌دهنده‌ها با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش بهداشت نیوز، با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری و پزشکی دقیق معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و همکاری شرکت زمزم ایران و موسسه تحقیق و توسعه دانشمند، رویداد تخصصی طعم‌دهنده‌ها، با تمرکز بر صنایع نوشیدنی ایران، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، سالن iHit برگزار شد.

نوشیدنی بخش جدایی‌ناپذیر صنعت مواد غذایی محسوب می‌شود. میلیاردها نفر در سراسر جهان روزانه از یکی از انواع نوشیدنی سرد یا گرم استفاده می‌کنند. امروزه نوآوری‌های صنایع نوشیدنی موجب رشد و توسعه چشمگیر نوشیدنی‌ها شده است. کارخانه‌های تولید نوشیدنی‌ها، پردازش نوشیدنی‌ها و بسته‌بندی نوشیدنی‌ها حلقه تکمیل‌کننده این صنعت پرطرفدار هستند، در کنار این موارد استفاده از طعم‌دهنده‌ها در صنایع نوشیدنی از موارد مهم و قابل توجه است.

در این رویداد اهدافی از قبیل شناسایی، حمایت و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه طعم‌دهنده‌های نوشیدنی مطرح بود که حدود 70 نفر از متخصصین و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نوشیدنی و طعم‌دهنده‌ها در آن حضور داشتند.

ستاد توسعه زیست‌فناوری، در کنار فراهم‌ کردن بستر رشد و گسترش هوشمند و جهشی زیست‌فناوری و همچنین سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی راهبردی و ارزیابی پیشرفت زیست‌فناوری در کشور، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در محور اصلی فعالیت‌های خود قرار داده است.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه