Site logo

افزایش تولید واحد‌های دامپروری با مکمل‌های پروبیوتیک دام و طیور

مصرف مکمل‌های پروبیوتیک دام و طیور با افزایش بازدهی واحد‌های دامپروری به رونق اشتغال و بهبود معیشت دامپروران در مناطق محروم کمک می‌کند.

به گزارش بهداشت نیوز، مسعود سخنگو، کارشناس ارشد تغذیه طیور و مدیر حوزه طیور شرکت دانش بنیان تک ژن، گفت: شرکت دانش‌بنیان تک‌ژن به عنوان نخستین شرکت تولیدکننده صنعتی میکروارگانیسم‌های کاربردی در صنایع غذایی و مکمل‌های پروبیوتیک در سال ۱۳۸۳ تأسیس شد. این شرکت با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته تولید، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی، کنترل کیفیت مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی و سرمایه‌گذاری عظیم در راستای افزایش حجم تولید صنعتی، به بومی‌سازی تولید این محصولات نوین اقدام کرده است. ثمره فعالیت مستمر واحد تحقیق و توسعه بر بستر زیرساخت‌های صنعتی، توانمندی تک‌ژن درتأمین نیاز پروبیوتیک کشور و خاورمیانه بوده است.

وی تصریح کرد: تولیدات این شرکت تحت پنج شاخه اصلی مکمل‌های پروبیوتیک انسانی، مکمل‌های پروبیوتیک دامی (در حوزه‌های دام، طیور و آبزیان، پروبیوتیک جهت مصرف اسب و پروبیوتیک زنبور عسل)، پروبیوتیک غذایی، استارترها و پروبیوتیک‌های لبنی و محصولات آرایشی و بهداشتی ارایه شده‌اند.

سخنگو افزود: با اقداماتی که در راستای معرفی و ترویج این مکمل‌های زیستی صورت گرفته در حال حاضر مکمل های پروبیوتیک تولید شده در این شرکت در داروخانه های دامپزشکی استان های مختلف توزیع می‌شود.

وی همچنین گفت: انتظار داریم با معرفی و ترویج هر چه بیشتر اهمیت استفاده از مکمل‌های دامی پروبیوتیک، فعالان حوزه پرورش طیور در سراسر کشور بتوانند از مزایای این معیشت در جهت افزایش تولیدات خود و رونق اشتغال در این حوزه بهره‌مند شوند.

سخنگو افزود: صرف نظر از کمکی که از این طریق به دامپروران می‌شود با افزایش تقاضا به واحد‌های دانش بنیان تحقیقاتی تولیدی فعال در این عرصه هم کمک بزرگی می‌شود.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه